N69. Wieki Ciemne, Królestwo Zachodniofrank., Karol Łysy 840-877
Francja, Blois
Dom Aukcyjny Numimarket.pl - Antyk
zobacz inne aukcje
Stan: ~4+ Waga 1,50 g. Karol Łysy, król Franków Zachodnich 840-877, cesarz rzymski 875-877. Denar Karolingów z Królestwa Zachodniofrankijskiego (późniejsza Francja) z IX wieku. Moneta z głuchym dźwiękiem, ukruszona, lekko pęknięta pośrodku, gabinetowa patyna z połyskiem. Na awersie monogram imienia KAROL, na rewersie krzyż. Mennica w Blois.
Okres tzw. Wieków Ciemnych, czyli okresu od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego pod koniec V w. do połowy X wieku. Wieki te charaktryzowały się upadkiem gospodarki i kultury, a także małą ilośćią dostępnych danych źródłowych, co czyni je wyjątkowo tajemniczymi i interesującymi.
Data zakończenia: 26-05-2024 20:05:00
Do końca: zakończona
Stan:
4
Nr pozycji: 1498013
Cena: 79 zł