Back to Top
Złoto: 9169.45 PLN   Srebro: 119.85 PLN USD: 3.94 PLN   EUR: 4.27 PLN
Wersja mobilna
PL EN
Menu

N69. Wieki Ciemne, Królestwo Zachodniofrank., Karol Łysy 840-877

Francja, Blois

Dom Aukcyjny Numimarket.pl - Antyk
zobacz inne aukcje

 Stan: ~4+ Waga 1,50 g. Karol Łysy, król Franków Zachodnich 840-877, cesarz rzymski 875-877. Denar Karolingów z Królestwa Zachodniofrankijskiego (późniejsza Francja) z IX wieku. Moneta z głuchym dźwiękiem, ukruszona, lekko pęknięta pośrodku, gabinetowa patyna z połyskiem. Na awersie monogram imienia KAROL, na rewersie krzyż. Mennica w Blois.

Okres tzw. Wieków Ciemnych, czyli okresu od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego pod koniec V w. do połowy X wieku. Wieki te charaktryzowały się upadkiem gospodarki i kultury, a także małą ilośćią dostępnych danych źródłowych, co czyni je wyjątkowo tajemniczymi i interesującymi.

Data zakończenia: 26-05-2024 20:05:00
Do końca: zakończona
Stan: 4
Nr pozycji: 1498013

Cena: 79